Hiç Ağlamadım

Hayır, hiç ağlamadım sadece biraz doldu gözlerim Sen kapıdan çıkarken dur bir dakika diyemedim Bu hiç iyi değil, resmen iyi değil.

Responsive image
YAZAR
Nilgün Hansoy
DOSYA BOYUTU
5,60 MB
YAYIN TARIHI
2015
DIL
Türkçe
ISBN
9786053234081

PDF formatında Hiç Ağlamadım. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Hiç Ağlamadım kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


1961 yılında babam, Almanya'da çalışmak üzere yola koyuldu. Bir yılın sonunda, babam daha iyi bir iş imkanı yakalayıp Türkiye'ye dönmekten vazgeçince, annemi ve bizleri de yanına aldırdı. Almanya'ya gidince Kara Ormanlar Bölgesi'nde, Villingen şehrinde, üç katlı bir evin çatı katına yerleştik. Okumak istiyordum, evlenmek de istiyordum, Almanya'da kalmak istiyordum, Türkiye'ye de dönmek istiyordum. Ben ne istediğimi bile bilmiyordum! Bu duygular içindeyken, büroda, "Hannover Messe"ye (dünyaca ünlü sanayi fuarı) katılmam için teklif aldım. Katılmak istemez miydim? Yıllardır bu fırsatı bekliyordum. Her yıl şirketten birkaç kişi Hannover Messe için seçilir ve on beş gün bu fuara görevli giderdi. Her genç kızın hayaliydi bu. Hem stand hostesliği yapacak, hem de şirketi tanıtacaktım. Havalarda uçuyordum.Akşam eve geldiğimde aileme olanları anlattım."Hayır, nişanlı bir kız on beş gün oralara gidemez!"Babamın yanıtı kati ve kesindi. Hayallerim yıkılmıştı. Hiç itiraz etmeden odama çekildim. Ne hayal kurdum ne de kızdım. Öylesine yatağımda oturdum, boş boş duvarlara baktım. Hayallerim artık yok olmuştu.İki dünyanın arasında debelenip duruyordum. Neydim ben? Türk mü? Alman mı?Hiç ağlamadım!(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 233Baskı Yılı: 2015Dili: TürkçeYayınevi: Cinius 


Babamın yanıtı kati ve kesindi. Hayallerim yıkılmıştı. Hiç itiraz etmeden odama çekildim. Türk mü? Alman mı? Hiç ağlamadım!